Imazhe të kategorisë së kohës së lirë

Të gjithë udhëzuesit dhe krahasimet - Freizeit

Sport

Fashë e tendinit të Akilit

Këpucë për femra Adidas

Këpucë për burra për burra Adidas

Këpucë për drejtimin e grave Asics

Këpucë për burra për burra të Asics

Rrogozë ajrore

Gjurmues i aktivitetit

mat acupressure

Biçikletë palosëse Alu

Kapak noti

Raketa badminton

Bilanci i Bordit

Jastëk ekuilibri

Pompë topi

rrip barkut toning

Roller barku

Rrip barku

Trajner i dyshemesë së legenit

Izolator i bicepit

Palestër për mbrojtje dyshemeje

Fashë boksi

Doreza boksi

Doreza boksi

Testi i trainerit kryq

Pompë shoku

Zhyt rripin

Mbërthimi me një dorë

Njëçikletë elektrike

biçikleta elektrike

Biçikletë elektrike malore

Fashë bërryl

expander

Biçikletë stërvitje me biçikletë F

Sistemi i alarmit të biçikletave

Kryqëzor biçikletash

Mbajtëse shishe biçikletash

Lirimi i shpejtë i biçikletës

Treguesit e biçikletave

Sedilje për biçikletë për fëmijë

Këmbanë për biçikleta

Stendë për riparimin e biçikletave

Pompë biçikletash

Çantë kornize biçikletash

Kompjuter biçikletë

Përkrenare biçikletash për të rritur

Drita e biçikletës

Pastrues zinxhirësh biçikletash

Këllëf biçikletash

Shporta e biçikletave

Ashensor për biçikleta

Pedalet e biçikletave

Gomat e biçikletave

Këllëf për veglat e biçikletave

Trajner biçikletash

Flokët e biçikletave

Bllokuese e palosshme

Top fashia

Rrotull fashie

trajner gisht

Byzylyk fitnesi

Lak i bandës së fitnesit

Bandat e fitnesit

Peshqir palestër

Doreza lëkure për fitnes

Disk Frisbee

Fëmijë qëllimi futbolli

Rrip trajnimi futbolli

Çizme futbolli Adidas

Shiritat e këmbëve

Shalë biçikletash xhel

Rrip peshëngritjeje

Prangat e peshës

Jelek peshe

Orë golfi

Jastëkët e kapjes

Ushtrimi top

Këpucë të brendshme gra

Këpucë të brendshme burra

Këpucë të brendshme fëmijë

Biçikletë mbajtëse e telefonit celular

Splint dore

Ushtrues dore

Shtangë dore të rregullueshme

Pllakë peshe

Grup i vendosur

Ushtrim biçikletë

Hip band

Hula Hoop

Iklizëm shtëpie

Izoloni proteina

Stacioni i tërheqjes së kabllove

kettlebells

Kids caddies

Xhaketa shpëtimi për fëmijë

Xhaketa shpëtimi për fëmijë

Parzmore ngjitje

Përkrenare në ngjitje

Nëpërmjet setit ferrata

Shufra tërheqëse e klimës

Shirit tërheqës / shirit gjimnastikor

Mbështetje në gju

Mbështetja e gjurit me nyje

Mbështetje e gjurit me stabilizues + unazë silikoni

Mbërthyes sportiv

Tavolina të gjurit

Shef i Koordinimit

Termocentralet

Vendosur trap

Qëndrim me shtangë

Rrip ecjeje

Drejtimi i dritës

Çantë shpine

Ora drejtuese

Rrogozi i drejtimit

Mulliri i shiritit

Biçikletë ushtrimore e shtrirë

Mbërthime shtytëse

Top i mjekësisë

Doreza MMA

Fashë kofshë

Fashë patella

Llak piper

Unaza Pilates

Monitorues i rrahjeve të zemrës

Pantallona të shkurtra çiklizmi me jastëk sedilje

Këpucë për çiklizëm

Top refleks

Përkrenare udhëtimi

Trajner mbrapa

makinë kanotazh

thes me rërë

Trajner i rrëshqitjes

Patina akulli

Këpucë dëbore

Seti i snorkelit

Fashë supesh

Shufra vibruese

Syze sysh

Çizme për skijim

Syze dëbore

Peshqir sportiv

Sportsanta sportive

Duke kërcyer litarin

Bravë kyçin e këmbës

Qese grushtimi në këmbë

krampon

Drita LED

Roje shin

hapamatës

Brez djerse

Dore me brez djerse

Trajner graviteti

Syze noti fëmijë

Hula hoop i zgjuar

Kërce litarin me banak

Bordi i hapave

Shishe termo pirëse

Maskë trajnimi

shishe

Shishe pijesh prej çeliku inox

Pirja e gotës së shishes

Shishja e pirjes me futje frutash

Mbrojtësi i gjellës

pingpong

Raketa e pingpongut

Doreza portierësh

Bari i dyerve

Doreza trajnimi

Rrip për pirje

Trajneri i parakrahut

Pllaka dridhjeje

Fashë viçi

Trainer i belit

Prerës i belit

Blloku i yogas

Peshqir joga

Mat yoga

Përforcues i yogas

Goditje tërheqëse

Ndihma për tërheqje

Freizeit

Kategoria jonë e kohës së lirë përfshin gjithçka që ju bën të lumtur ose që është thelbësore dhe e dobishme për një ekskursion. Pajisjet për një turne shëtitjeje, pajisje udhëtimi ose pajisje sportive argëtuese. Ka shumë që nuk duhet të mungojnë për pushime, për shembull, dhe shumë që e bëjnë një ditë pushimi më argëtuese.

A po planifikoni së shpejti një udhëtim të merituar për pushime? Pavarësisht se ku po shkoni ju dhe familja juaj, bagazhet tuaja janë në qendër të veprimit. Duhet të përballojë mjaft, prandaj duhet të mbështetesh te fuqia Koffer dhe xhepat duhet t'i kushtojnë vëmendje. Lexoni tabelat tona krahasuese Set valixhe und Çanta shpinepër të gjetur një shoqërues të përshtatshëm të udhëtimit. Ne krahasojmë modelet e njohura dhe ato aktuale që janë shitur shumë herë. Karakteristika të tilla si lehtësia e përdorimit, qëndrueshmëria e materialit dhe funksionet shtesë janë shumë të rëndësishme për ne në rekomandimin e blerjes! Përvojat e klientëve deri më sot gjithashtu kanë një ndikim pozitiv dhe negativ në rezultat. Në pjesën e kohës së lirë ne gjithashtu marrim gjëra të tilla si Rasti i pokerit und Gjurmues i aktivitetit nën mikroskop. Çfarë e bën një gjurmues të mirë të fitnesit dhe çfarë përparësish ka fituesi i krahasimit? Për të siguruar informacion të thelluar, janë shkruar udhëzues për secilën temë. Këto shërbejnë për të siguruar informacion dhe në fund të fundit ndihmojnë për të marrë një vendim për blerjen.

Falë blerjeve në celular dhe të ngjashme, ne mund të blejmë në çdo kohë dhe kudo. Një ndjenjë e shkëlqyer dhe një pasuri e vërtetë. Zbuloni rreth aspekteve të rëndësishme, mendimeve dhe rekomandimeve të klientëve përpara se të bëni blerjen përfundimtare.

 

Sporte dhe pajisje trajnimi forcë

Të gjithë duan të jenë të shëndetshëm sot. Por pa kujdes, pa shpërblime. Pajisjet e stërvitjes në shtëpi janë një alternativë e shkëlqyeshme për ata që nuk kanë kohë dhe dëshirë të godasin palestrën dhe preferojnë të përshtaten në shtëpi pa sytë e shumtë të të huajve. Ju gjithashtu mund të përdorni pajisje ushtrimesh në shtëpi për të marrë pjesë në një garë zemre, për të forcuar muskujt ose për të përmirësuar fleksibilitetin tuaj. Por joga dhe Pilates gjithashtu bëjnë mrekulli të vogla me stërvitje të rregullt dhe janë të mira për trupin dhe mendjen.

Cilat pajisje fitnesi janë në dispozicion?

Qofshin stërvitje për qëndrueshmëri apo forcë, pajisjet e stërvitjes së forcës janë në dispozicion sot në pothuajse të gjitha format e stërvitjes. Por me një përzgjedhje të madhe të pajisjeve të fitnesit për të zgjedhur, ju mund të ktheheni shpejt në normalitet. Për të mos humbur pamjen e madhe kur bleni, pajisjet e fitnesit zakonisht ndahen në dy kategori. Për ata që shpesh kanë vështirësi në ngjitjen e shkallëve dhe dëshirojnë të përmirësojnë gjendjen e tyre fizike, ekzistojnë makina fitnesi që janë krijuar kryesisht për të përmirësuar gjendjen e tyre fizike. Kjo kategori përfshin pajisje fitnesi si rutine, trainer të kryqëzuar, dmth biçikleta në këmbë ose pllaka dridhjeje, të cilat nga shumë konsiderohen të preferuara absolute. Por makinat e vozitjes dhe shkeljes gjithashtu i përkasin kësaj kategorie.

Por nëse doni të tonifikoni stomakun, këmbët dhe vithet, pajisjet e fitnesit janë për ju. Stërvitja e forcës ose ndërtimi i muskujve janë të mundshme. Kjo kategori përfshin lehtësi të vogla fitnesi siç janë rrotullat AB, trajnerët e gishtërinjve, termocentralet dhe peshat e mëdha e të vogla të lira. Shtangë dore të vogla janë veçanërisht të popullarizuara tek gratë, ato janë të disponueshme në forma dhe klasa të ndryshme peshe, prandaj janë më të lehta për tu trajtuar. Skuterët AB janë bërë shumë të popullarizuar në vitet e fundit, sepse ata trajnojnë në mënyrë specifike muskujt e barkut dhe të shpinës dhe janë të përshtatshëm për fillestarët dhe përdoruesit e përparuar.

Por nëse nuk ju pëlqen stërvitja për forcë, në vend të kësaj mund të forconi muskujt tuaj dhe të përmirësoni elasticitetin tuaj përmes yogas dhe Pilates. Që nga prezantimi i yogës dhe Pilates, diapazoni i dyshekëve të fitnesit, veshjeve sportive të frymëmarrjes dhe produkteve të tjera të tilla si topa masazhesh dhe sythe të zhvilluara posaçërisht është dyfishuar. Lloji i makinës ose produktit të fitnesit që zgjidhni varet, natyrisht, nga ajo që dëshironi të stërvitni.

 

Cila pajisje fitnesi është në dispozicion për cilën zonë problematike?

Djeg kaloritë, lehtëson stresin dhe ndihet përsëri mirë. Kur zgjedhni pajisjet e duhura të fitnesit, lind pyetja: Çfarë dua të arrij?

A ka të bëjë me humbjen e peshës? Qëndrueshmëria? Apo ndoshta dua të forcoj muskujt e shpinës?

Pajisjet e fitnesit siç janë biçikleta klasike e stërvitjes ose ergometri janë të përshtatshme për djegien e kalorive. Kjo pajisje fitnesi është në thelb një biçikletë në këmbë siç e njohim nga vitet '80. Muskujt e këmbëve dhe pjesa e sipërme e trupit në veçanti stërviten këtu. Me ergometrat modernë tani mund të kontrolloni dhe trainoni në mënyrë efektive monitorët e performancës dhe rrahjeve të zemrës suaj.

Nga ana tjetër, nuk janë vetëm kilet që bien në karrierë. Vrapimi i rregullt e mban zemrën në lëvizje dhe përmirëson performancën e saj pas vetëm disa javësh. Kjo e bën të lehtë të ngjitësh përsëri shkallët. Nëse nuk ju pëlqen vrapimi, edhe ju mund të vraponi.

Një alternativë ndaj rutinës është një trajner ose trainer eliptik. Grapple është bërë një nga makineritë më të njohura të fitnesit në vitet e fundit, dhe jo pa arsye, pasi është një makinë e gjithanshme që stërvit të gjithë trupin. Lëvizjet e vazhdueshme stërvitin duart dhe këmbët dhe djegin kalori. Për më tepër, tensionuesit anësorë lidhen lehtë, pasi nuk ka ngarkesë shoku si kur ngasni makinën. Prandaj, kullimi rekomandohet veçanërisht për njerëzit me probleme në gju ose mbipeshë.

Makinat e kanotazhit nuk janë aq të njohura sa makineritë e formësimit, por ato janë një klasik midis makinave të fitnesit. Ata stimulojnë qarkullimin e gjakut dhe forcojnë muskujt e krahëve, shpatullave dhe këmbëve. Nëse dëshironi gjithashtu të parandaloni dhimbjen e shpinës, mund të forconi muskujt tuaj thelbësorë duke vozitur.


Faqja e komenteve

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet