Testi i vajit të arganit - krahasimet. Com 2022

Vajrat më të mirë të ngrënshëm në krahasim

Vaji i arganit - sekreti për lëkurën e butë

 Efektet pozitive të vajit të arganit në lëkurë dhe flokë janë të njohura prej vitesh. Flokët e thatë bëhen të butë dhe të butë dhe lëkurës i jepet një çehre e butë me përdorim të rregullt të vajit të arganit. Sidoqoftë, ka ndryshime të mëdha midis produkteve individuale që do të gjeni në produktet tona Krahasimi i vajit të arganit duan të tregojnë.

Vaji i arganit është një i gjithanshëm i vërtetë për lëkurën dhe flokët. Nëse keni një kruarje të kokës ose zbokth rregullisht, përdorni një nga pesë Bestseller i vajit të arganit. Pas një kohe të shkurtër simptomat do të zhduken dhe ju do të merrni përsëri flokët tuaj të zhdërvjellët!

Renditur sipas  
  Rekomandimi me i mire

1,3Shume mire

Vaji i arganit ArtNaturals vaj i pastër me presion të ftohtë nga Maroku - 120 ml
 •  thithet shpejt
 •  për të gjitha llojet e lëkurës
 •  e mirë për flokët e shurdhër dhe të dëmtuar
 •  Nuk është testuar në kafshë
 

1,6Mirë

Argan vaj Der SIEGER aufvergleich.org 02/2017 / Bio Fair Trade 100ml nga SatinNaturel
 •  nga kultivimi organik i çertifikuar
 •  pa pesticide dhe përbërës të dëmshëm
Fituesi i performancës së çmimit

1,7Mirë

Vaji i arganit organik 120ml vendas dhe i shtypur në të ftohtë, pa silikoni - 100% vaj i pastër argani
 •  100% vegan
 •  me acid linoleik
 •  Serum kundër plakjes
 

1,8Mirë

Vaj Argani Primavera bio (30 ml)
 •  mbështet rinovimin e qelizave
 •  parandalon humbjen e lagështisë
 •  parandalon plakjen e lëkurës
 •  për të gjitha llojet e lëkurës
 

1,9Mirë

Argan Oil MOROCCANOIL Trajtimi i vajit, Paketa 1er (1 x 25 ml)
 •  taksa e alkoolit
 •  siguron menaxhim të lehtë dhe flokë me shkëlqim
 •  mbështet rigjenerimin
Emër Vaji i arganit ArtNaturals vaj i pastër me presion të ftohtë nga Maroku - 120 ml Argan vaj Der SIEGER aufvergleich.org 02/2017 / Bio Fair Trade 100ml nga SatinNaturel Vaji i arganit organik 120ml vendas dhe i shtypur në të ftohtë, pa silikoni - 100% vaj i pastër argani Vaj Argani Primavera bio (30 ml) Argan Oil MOROCCANOIL Trajtimi i vajit, Paketa 1er (1 x 25 ml)
Çmim Kontrolloni çmimin Kontrolloni çmimin Kontrolloni çmimin Kontrolloni çmimin Kontrolloni çmimin
Rezultati i krahasimit
Shënim për notën krahasuese

më i mirë Empfehlungtest-vergleiche.com1,3Shume mirevaj Argan

më i lartë Produkttest-vergleiche.com1,6Mirëvaj Argan

Vlera e paraserrethuestest-vergleiche.com1,7Mirëvaj Argan

më i lartë Produkttest-vergleiche.com1,8Mirëvaj Argan

më i lartë Produkttest-vergleiche.com1,9Mirëvaj Argan

Prodhues Artet natyrore SatenNaturel Kozmetikë Colibri Pranverë Marokanoil
përmbajtje 120 ml 100 ml 120 ml 30 ml 25 ml
Cmimi / 100ml 44,16 ?? 19,99 ?? 15,79 ?? 35,67 ?? 57,60 ??
shtypur ftohtë ja ja ja n / a n / a
Pa parabene ja ja ja n / a n / a
BIO ja ja ja ja n / a
paketimin Shishe qelqi Shishe qelqi mbrojtëse nga drita Shishe qelqi mbrojtëse nga drita Shishe qelqi Shishe qelqi
Aplikimi për Lëkura, flokët, fytyra, thonjtë Lëkura, flokët, fytyra, thonjtë Lëkura, flokët, fytyra, thonjtë Lëkura, flokët, fytyra Qime
Karakteristika të Paketimi i bërë nga materiali i ricikluar Garanci e parave Me kokë llak dhe pipetë n / a Plotësohet nga një gamë e plotë për flokët
Përfitimet
 •  thithet shpejt
 •  për të gjitha llojet e lëkurës
 •  e mirë për flokët e shurdhër dhe të dëmtuar
 •  Nuk është testuar në kafshë
 •  nga kultivimi organik i çertifikuar
 •  pa pesticide dhe përbërës të dëmshëm
 •  100% vegan
 •  me acid linoleik
 •  Serum kundër plakjes
 •  mbështet rinovimin e qelizave
 •  parandalon humbjen e lagështisë
 •  parandalon plakjen e lëkurës
 •  për të gjitha llojet e lëkurës
 •  taksa e alkoolit
 •  siguron menaxhim të lehtë dhe flokë me shkëlqim
 •  mbështet rigjenerimin
Përfundim Vaj argan i dobishëm për të rifreskuar lëkurën e thatë dhe të lodhur, si dhe për flokët e thatë dhe të dëmtuar Vaji i arganit në një shishe qelqi vjollcë për mbajtje më të mirë të përbërësve Ky Vaj Argan i Marokut ofron kujdes të klasit të parë për lëkurën, flokët dhe thonjtë Vaji i arganit Primavera është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht efektiv për lëkurën e thatë dhe problemet e lëkurës Me Maroccanoil flokët tuaj do të jenë me shkëlqim, të butë dhe të menaxhueshëm
Për ofertën e Amazon

Tabela jonë e krahasimit për Krahasimi i vajit të arganit nuk zëvendëson asnjë Testi i vajit të arganit, ku një të veçantë Fituesi i provës së vajit Argan mund të rekomandohet. Në mënyrë që të rrisim vlerën e shtuar për lexuesit tanë, ne mund të lidhemi me një provë të jashtme të vajit të arganit nga burime të besueshme. Vetëm ju vendosni se cili model është ai juaj personal Fituesi i provës së vajit Argan wird.

 • Vaji i arganit është një nga vajrat më të çmuar dhe më të shtrenjtë në botë. Mund të përdoret si një vaj i ngrënshëm por edhe për kujdesin e lëkurës dhe flokëve. Zakonisht ndodh kjo e fundit vaj argan vendas ose vaj argan me presion të ftohtë Shkëlqim dhe pamje e shëndetshme.
 • Vaji i arganit nxirret nga farat e pemës së arganit. Ajo rritet vetëm në jug-perëndim të Marokut në një rezervat të mbrojtur posaçërisht të biosferës. Kjo është arsyeja pse shumë produkte të bëra nga vaji i arganit quhen gjithashtu Vaj argan marokene (Vaji Margan i Arganit). Sigurohuni që vaji i pastër i arganit duhet të rritet organikisht.
 • Vaji i arganit nuk është plotësisht pa erë, ka një erë të butë me arra. Në gastronomi, nota e saj arrore, me shije frutash dhe pikante vlerësohet gjithashtu shumë, ku farat për këto vajra zakonisht piqen lehtë para se të shtypen.

Vështirë se dikush do ta mohojë që vaji është i shëndetshëm. Edhe nëse ishte zhgënjyer si ushqim për majmëri për dekada, ne tani e dimë që vajrat bimorë, arrat dhe farat janë shumë të shëndetshëm për trupin tonë dhe gjithashtu për lëkurën tonë. Për një larmi përdorimesh është Vaji i arganit lirë e zbatueshme Ne duam njëri-tjetrin në tonat Krahasimi i vajit të arganit të Test-Vergleiche.com më shumë në aspektet kozmetike të Furnizimi me vaj argan kufizoj Në të njëjtën kohë, krahasimi ynë i çmimit të vajit të arganit duhet t'ju ndihmojë të blini vajin tuaj të preferuar të arganit me çmim të ulët, të njiheni me rishikimet e vajit të arganit të konsumatorëve të tjerë dhe t'ju prezantojë me një raport të provës së vajit të arganit nga Stiftung Warentest.

Vaji nuk është i njëjtë me vajin, si vaji i arganit (Argan Oil)

Vaji i arganit është thjesht organik, i marrë nga farat ose bërthamat e pemës së arganit. Këto rriten sipas kritereve të kultivimit organik dhe vaji merret prej tyre. Megjithatë, ajo që nuk mund të garantohet plotësisht është fakti që vaji i arganit përzihet me vajra të tjerë që nuk janë rritur organikisht. A është një vaj argan ose Argan Oil lirë Së pari duhet t'i kushtoni vëmendje vulës organike për t'u siguruar që të mos përzihet asnjë vaj i lirë. Përveç prodhimit organik, pjesa më e madhe përdoret Vaj argani i shtypur në të ftohtë. Si rezultat, merren aroma të rëndësishme që janë provuar të jenë të rëndësishme për cilësinë e Argan Oil. Njëra është edhe më e mirë vaj argan vendas. Këto vajra mbeten plotësisht të patrajtuar pas shtypjes së ftohtë dhe nuk filtrohen. Fatkeqësisht, këto vajra argani, të cilët luajnë një rol të rëndësishëm në një dietë të shëndetshme, janë të rralla. Mund ta përdorim vajin e arganit në kuzhinë, për kujdesin e lëkurës si dhe për kujdesin e thonjve dhe flokëve.

Produkti kryesor vaj argan:

100% vaj argan i pastër organik i shtypur në të ftohtë dhe vegan, 100ml - kozmetikë natyralë nga Maroku - vaj argan për flokë, fytyrë, thonj - natyrshëm hidratues në ...
 • 100% organik dhe pastërti: Vaji ynë argan nga Maroku për lëkurën, flokët dhe thonjtë është 100% natyral, organik, i shtypur në të ftohtë dhe i ambalazhuar në shishe ...
 • Kujdesi ushqyes për lëkurën: efekt anti-plakje dhe mbrojtje për lëkurën e ndjeshme - vitamina E e përmbajtur është antioksiduese, ruan ...
 • Përshpejtoni rritjen e flokëve: Falë fenolit, karotenit dhe vitaminës E të vlefshme, vaji i arganit është një vaj flokësh shumë efektiv pa silikon. Ajo ...
 • Kujdes intensiv i thonjve: Vaji ynë i arganit është veçanërisht hidratues, jetëgjatë dhe absorbohet shpejt. Përdoret si vaj thonjsh ...
 • Fairtrade & Vegan: Vaji ynë organik i arganit tregtohet në mënyrë të drejtë dhe është prodhuar dhe blerë në Marok në kushte të qëndrueshme.

Përparësitë / disavantazhet e vajit të arganit

Përfitimet

Vaj organik natyral

proporcion i lartë i acideve yndyrore të ngopura

i përshtatshëm për kuzhinë, lëkurë, flokë dhe thonj

gjithashtu për përdorim të brendshëm

miqësore me lëkurën

përqindje e lartë e vitaminës E.

Mbrojtja e qelizave

Disavantazhet

Më e shtrenjtë se vajrat normale

Vaji i virgjër është i rrallë

Erë jo e dobishme për të gjithë

Gjithashtu krahasoni raportet tona krahasuese mbi vetitë promovuese të shëndetit të vaj palme und vaj kokosit si dhe krahasimet me Kapsula të acidit hialuronik për një efekt të ngjashëm kundër plakjes.

I ngopur apo i pangopur, me presion të ftohtë apo vendas?

Pa dyshim, disa terma na ngatërrojnë. Nese nje Vaj argani vendas (Argan Oil vendas) ose jeni një Blini vaj argani ajo që shtypet vetëm në të ftohtë vështirë se mund të dallohet nga përdoruesi përfundimtar. Kjo është arsyeja pse ne duam t'ju shpjegojmë disa terma këtu që janë të rëndësishëm për t'u kuptuar kur prodhoni vajra bimorë. Këtu është njohuria e vogël e produktit:

Vajra pa etiketim

Relativisht pa shije

ngrohje e qëndrueshme

Prodhimi përmes nxjerrjes dhe rafinimit

Vaj i rafinuar

Relativisht pa shije

me te qendrueshme

Prodhimi përmes nxjerrjes dhe rafinimit

Vaj i virgjër

Shija dhe ngjyra e varietetit

jo shumë i nxehtshëm

Shtypje pa nxehtësi, pa rafinim

Ekstra i virgjër ose ekstra i virgjër

Emri për vajrat e ullirit

Zgjat si vaji vendas

Shtypja pa nxehtësi, ullinj të klasit të parë

Presion i ftohtë

Afati i ruajtjes, ngjyra dhe shija si me vajrat vendas

Shtypja pa furnizim të nxehtësisë është veçanërisht e butë

Ekziston edhe termi "organik i kontrolluar" ose "organik sipas rregullores organike të KE". Lëndët e para janë rritur organikisht në përputhje me Rregulloren Themelore Organike të BE 834/07. Kjo do të thotë që vetëm plehrat ose pesticidet që janë të renditura në urdhëresë mund të përdoren.

Cili është ndryshimi midis vajit të arganit (vajit të arganit) dhe vajrave të tjerë?

Për shkak se vaji i arganit është kaq i gjithanshëm, ekziston Përvojat e vajit të arganit ose përvojat e Argan Oil në të gjithë botën. Ka një numër studimesh që vërtetojnë se vaji i arganit ka veti shëruese dhe qetësuese. Këtu është një fragment i vogël:

Vaji i arganit rregullon sheqerin në gjak, studimi spanjoll nga 2012, mund të lexohet: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22537213

Vaji i arganit lehtëson simptomat e menopauzës, botuar në 2013 nga Instituti i Kimisë së Bimëve në Universitetin e Rabat, Marok, lexoni: https://www.arganoel360.info/docs/arganoel-wechseljahre.pdf

Vaji i arganit është treguar për të mbrojtur nga diabeti, sipas një studimi të kryer nga një ekip studiuesish në Universitetin Mohammed V në Marok në 2006: https://www.arganoel360.info/docs/arganoel-insulinspiegel.pdf

Vaji i arganit mbron dhe kujdeset për lëkurën, lexoni: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26327867

Ka shumë studime të tjera atje, të tilla si ulja e kolesterolit ose efektet e tij në sistemin kardiovaskular. Për më tepër, sipas studimeve, është shumë i dobishëm për pacientët me psoriazë, me ankesa të celulitit ose me neurodermatit. Meqenëse përqindja e acideve yndyrore të ngopura dhe përqindja e lartë e acideve linoleike bëjnë ndryshimin me yndyrnat e tjera, po aq të shëndetshme, ne duam të krahasojmë përbërjen e acideve yndyrore në disa vajra të zgjedhur në pasqyrën e mëposhtme.

 vaj Arganvaj liriVaj luledielliOlivenölVaj arre
Acidet yndyrore totalerreth 20%rreth 12%rreth 11%rreth 14%rreth 12%
Acid oleikrreth 45%rreth 18%rreth 20%rreth 70%rreth 18%
Acid linoleikrreth 32%rreth 14%rreth 63%rreth 8%rreth 55%
Acid linolenikrreth 0,2%rreth 54%rreth 6%rreth 8%rreth 13%

Për çfarë mund të përdoret vaji i arganit (vaji i arganit)?

Vaji i arganit është një vaj natyral i lirë nga efektet anësore. Shumë kremra dhe locione nuk depërtojnë me të vërtetë në lëkurë; përkundrazi, një shtresë vajore shpesh mbetet në lëkurë. Aromat dhe aditivët e tjerë janë kundërproduktive, veçanërisht për lëkurën e ndjeshme. Ky rrezik nuk ekziston me vajin e arganit. Falë përbërjes së tij të veçantë, është jashtëzakonisht miqësore me lëkurën dhe depërton shpejt në shtresat më të thella të indeve. Ju gjithashtu mund të merrni vajin për të arritur të njëjtin efekt. Nëse vaji përdoret jashtë, vetëm disa pika janë të mjaftueshme. Edhe nëse çmimi i lartë është një pengesë, mbani në mend se produktet kozmetike me cilësi të lartë janë po aq të shtrenjta, por jo aq ekonomike.

Shënim: Alergjitë ndaj vajit të arganit (vaj argani) nuk dihen ende!

Tonë Përvojat e vajit të arganit thuaj që kush ka një vaj të tillë në shtëpi po bën diçka të mirë për veten e tij. Përveç shumë fushave të aplikimit, fokusi është në ankesat e ndryshme të brendshme dhe efektin e provuar në flokë dhe lëkurë. Mund të përdoret së bashku me vajin e lirit, vaj kokosit ose përdorni vaj ulliri në kuzhinë ose për aplikime kozmetike.

Vaji i arganit në kuzhinë

Vajrat më të mirë të arganit janë një çështje sigurisht për gourmet në kuzhinë. Përdoret për të rafinuar sallatat ekzotike dhe, falë pikës së lartë të tymit prej 250 ° C, është gjithashtu i përshtatshëm për tiganisje. Për fat të keq, kjo do të thotë që ajo humbet përbërësit e saj të vlefshëm bioaktivë dhe duhet të përdoret më tepër për sallata me perime të papërpunuara ose të shtohet në pjata më pas për t'i rafinuar ato.

Shënim: Dieses Vaj organik i arganit është e pasur me antioksidantë dhe dy herë më shumë vitaminë E sesa vaji i ullirit, për shembull.

Vaji i arganit (Argan Oil) si vaj i ngrënshëm merret ekskluzivisht nga farat e pjekura të arganit. Kjo i bën ata të butë dhe aroma të kujton arra ose bajame. Vaji i arganit është një ushqim i përditshëm për marokenët dhe ata që e pëlqejnë atë mund të marrin lugë çaji me lugë çaji si një shtesë dietike.

Flokët e vajit të arganit

The Flokët e vajit të arganit Industria e kozmetikës gjithashtu ka njohur që e bën atë të butë dhe të zhdërvjellët. Vaji i arganit shpesh përdoret në shampo dhe balsam. Nëse keni probleme me flokët patjetër që duhet të merrni një të tillë Testi i vajit të arganit flokët e butë dhe të thatë, të brishtë ose të prirur për t'u ndarë, bëhen përsëri të lëmuara dhe të zhdërvjellëta përmes aplikimit. Përveç kësaj, është më e lehtë për të krehur, e cila është veçanërisht e dobishme për flokët e djegur. Vetëm disa pika mund të bëjnë mrekulli këtu. Masazhoni disa pika në flokë dhe skalp, lëreni të punojë për një kohë të shkurtër dhe pije. Zbatohet një herë në javë dhe skalitja e kokës së thatë, kruarje, zbokthi kokëfortë apo edhe kruarja mund të luftohet me sukses me përdorim të rregullt. Merrni një regjim të vajit të arganit dhe

Lëkura e vajit të arganit / trupi i vajit të arganit / fytyra e vajit të arganit

Vaji i arganit gjithashtu ka një efekt pozitiv në lëkurë, gjë që është provuar tashmë nga disa studime shkencore. Mbron lëkurën nga tharja dhe mund të rigjenerojë lëkurën mirë pas ekspozimit ndaj faktorëve të dëmshëm. Përmbajtja e lartë e vitaminës E është gjithashtu një faktor natyral, megjithëse i ulët, i mbrojtjes nga dielli. Vaji i arganit përthithet shpejt dhe nuk lë njolla të yndyrshme. Lëkura duket e freskët dhe e fortë më pas. Përveç efektit anti-plakje, vaji i arganit thuhet gjithashtu se ndihmon kundër puçrrave, lehtëson neurodermatitin ose ekzemën dhe madje është efektiv kundër celulitit.

Shënim: Gratë shtatzëna raportojnë se janë të mira Rezultatet e provës së vajit të arganit në parandalimin e strijave.

Thonjtë e vajit të arganit

Thonjtë e butë, të thatë dhe të brishtë janë koncepti horror i shumë grave. Edhe duart dhe thonjtë e stresuar rëndë përfitojnë me një pikë të vogël vaj argani. Gjithashtu depërton në shtratin e thonjve dhe madje mund të vrasë kërpudhat e thonjve. Sigurisht, vetëm aplikacionet e rregullta arrijnë një efekt të qëndrueshëm.

Vaj argani për kafshët shtëpiake

Sigurisht, ju gjithashtu mund të trajtoni leshin e të dashurve tuaj me vaj argani. Ekzema dhe njollat ​​me luspa mund të trajtohen mirë me të.

Çfarë thotë shkenca për efektet e vajit të arganit (Argan Oil)?

Trendi po shkon gjithnjë e më shumë drejt një jetese të shëndetshme dhe drejt produkteve dhe mjeteve juridike të kujdesit natyror. Lobistët duan të kritikojnë produktet alternative dhe t'i përshkruajnë ato si të papjekura, të paprovuara dhe madje të rrezikshme. Por çfarë mund të bëni keq me një ilaç natyral që është përdorur nga njerëzit për shekuj ose mijëvjeçarë. Në kohërat e hershme nuk kishte studime shkencore, njerëzit ishin të vetëdijshëm vetëm për efektet. Sot këto ndihma tradicionale shqyrtohen sistematikisht dhe përbërësit e veçantë dhe përbërja e tyre testohen në kushtet e provës, siç është rasti me vajin e arganit. Ekipet marokene zbuluan vetitë antioksiduese të vajit të arganit dhe efektet e tij të uljes së kolesterolit. Efektet anti-kancerogjene që mund të parandalojnë sëmundjet vaskulare dhe kardiovaskulare janë demonstruar gjithashtu. Ka gjithashtu prova që metabolizmi i insulinës ndikohet pozitivisht dhe se përbërësit në vajin e arganit stimulojnë sistemin imunitar të trupit.

5 këshilla të dobishme për vajin tuaj të arganit (vaj argani)

 • Shishet e Argan Oil (Argan Oil) shiten vetëm me përmbajtje të vogël. Enë më e madhe është 250 ml.
 • Çmimet ndryshojnë shumë për produktet individuale. Faktor vendimtar është çmimi për 100ml. Kështu që ju mund të keni një të vërtetë Krahasimi i çmimit të vajit të arganit
 • Ju duhen maksimumi 2 pika për aplikim dhe një shishe e vogël do të zgjasë për një periudhë më të gjatë kohore.
 • Kujdes nga vaj argan i lirë, vajra të tjerë mund të përzihen këtu.
 • Po ashtu në Vaji i arganit zvogëlohet duhet të keni kujdes. Mund të mbivendoset. Vaji i arganit zakonisht zgjat deri në tre vjet, pas së cilës bëhet më pak efektiv.

Ku mund ta blej vajin argan të Marokut?

Ju mund të merrni përmbledhjen më të mirë të gamës marokene të vajit të arganit në internet. Këtu do të gjeni vajin e arganit për trupin, vajin e arganit për thonjtë, vajin e arganit për flokët ose vajin e arganit për fytyrën. Në shumicën dërrmuese të rasteve është a Vaj organik i arganit me pak ose aspak aditivë. Përveç vajrat më të mirë të arganit gjithashtu vajra profesionistë të arganit si dhe shumë Opinione të vajit të arganit Odër Shqyrtime të vajit të arganit të përdoruesve. Ju jeni i sigurt për të gjetur atë të duhur midis shumë markave dhe produkteve.

Për të cilët prodhuesit e njohur Vajrat e arganit a ka?

Ndër prodhuesit më të famshëm për Vajrat e arganit duke numëruar:

MAROKNOIL | Pranverë | SatenNaturel | Artet natyrore

MAROKNOIL: http://www.moroccanoil.de/

Primavera: http://www.primaveralife.com/

SatenNaturel: http://www.satinnaturel.com/

Natyrale: https://artnaturals.com/

Më të shiturit në këtë moment vaji i arganit janë:

Shitesi më i mirë 1
Vaj argani organik me presion të ftohtë për fytyrë, lëkurë dhe flokë 100 ml - pa aditivë me pipetë
 • Vaji organik i arganit 100ml me presim të ftohtë me pipetë i cili përdoret si vaj flokësh në lëkurën e kokës ose si vaj për kujdesin e fytyrës është pa ...
 • Falë procesit të butë të shtypjes së ftohtë, vaji i trupit ka vetëm një përbërës dhe është i pasur me vitamina natyrore E, dhe ...
 • Sidomos koka e thatë e kokës, flokët e thatë ose thonjtë mund të kujdesen natyrshëm me lagështi me acide yndyrore omega.
 • Hidratues natyror, organik vegan dhe i çertifikuar. Nuk është i yndyrshëm dhe nuk ka erë të fortë.
 • Shishe qelqi qelibar me cilësi të lartë me pipetë mbrojnë vajin me cilësi të lartë nga shpërbërja nga rrezet e diellit.
Shitesi më i mirë 2
Vaj argani i flokëve ORGANIK me presim të ftohtë - 100ml - Vaj për lëkurë dhe flokë për flokë të thatë - Vegan - Shishe qelqi me mbrojtje nga drita - Vaj i butë për flokët pa silikon dhe parabenë - Saten...
 • TRAJTIM FTUES (VAJI ARGAN PËR FLOKËT) - Vaji organik 100% i pastër organik i Satin Naturel është bindës përveç përfitimeve të tij për efektiv...
 • FURNIZIM I QËNDRUESHËM me lagështirë për të gjitha llojet e lëkurës - Vaji i arganit nga bujqësia organike e certifikuar mund të bëjë lëkurën, flokët dhe ...
 • HARMONIA PERFEKTE E KUJDESIT EKSKLUZIV PËR BUKURI - Satin Naturel kombinon përbërës me dozë të lartë të performancës, të jashtëzakonshëm ...
 • FRUTA TË NATYRËS TË KOMUNA ME DORË NË PASTËRI ABSOLUTE - Vaji ynë i pastër është një produkt natyral i çmuar me cilësi të jashtëzakonshme ...
 • KUJDESI I Çmuar për Bukurinë PA HEQUR MBROJTJEN E MJEDISIT - Nëse i besoni Satin Naturel, do të kënaqeni ...
Shitesi më i mirë 3
PRIMAVERA Pflegeöl Arganöl bio 30 ml - Aromaöl, Naturkosmetik, Anti-Aging - trockene Haut - vegan
 • Mit der Kraft des marokkanischen Arganbaums, ist das Öl ein Klassiker in der Aromatherapie und kann bei Haut-, Nagel- und...
 • Das an Vitamin E reiche Argaöl kann pur oder als Basis zum Mix mit ätherischen Ölen von PRIMAVERA verwendet werden. Langanhaltende...
 • BIO-NATYRA: PRIMAVERA mbështetet në përbërësit natyralë dhe organikë në recetat e saj. Për prodhimin ...
 • CILALSIA MEST E LART: Standardet e larta të cilësisë së PRIMAVERA vijnë të parat në çdo hap prodhimi. Kjo fillon me ...
 • VARIETI I MADH I PRODUKTEVE: PRIMAVERA ofron një përzgjedhje të madhe të vajrave thelbësorë, kozmetikës natyrore, llambave aromë, aromat e dhomave dhe shumë më tepër ...

A ka ndonjë rishikim të vajit të arganit Stiftung Warentest?

Meqenëse vajrat bimorë janë përdorur për përdorime fizike dhe mendore për mijëra vjet, Stiftung Warentest është marrë me vajrat bimorë të trupit në numrin e tij 03/2015. Vajrat përfshinin dy vajra argani dhe shtatë vajra të përziera. Siç pritej, a Fituesi i provës së vajit Argan dhe arriti mirë në vendin e parë me notën 1. Kriteret e mëposhtme, ndër të tjera, u testuan:

 • vaji duhet të kujdeset mirë
 • lëviz shpejt
 • mos lini njolla në veshje
 • erë e këndshme
 • dhe hidratoni lëkurën.

Pesë nga vajrat e testuar shënuan mirë, tre me të kënaqshëm dhe më të shtrenjtë nga të gjithë, me të dobët. Kjo na tregon se jo gjithmonë vaji më i shtrenjtë i arganit vaji më i mirë i arganit duhet të jetë, por mundësisht edhe një Argan Oil lirë shpallet fitues. Pra, bëjeni tuajin Testi i vajit të arganit dhe vendosni vetë kush është juaji Fituesi i provës së Argan Oil eshte per ty.

Këshillë për videon: Nafta më e shtrenjtë në botë Prodhimi i vajit Argan | Burimi Galileo TV

YouTube

Duke shkarkuar videon, ju pranoni politikën e intimitetit të YouTube.
gjeni më shumë

Ngarko videon

Pyetje dhe përgjigje (FAQ) në lidhje me vajin e arganit

Vetëm përbërësit natyralë përmbahen në vajin e arganit. Silikonet ose aditivët e tjerë shmangen me qëllim.

Vaji i arganit është perfekt për të ushqyer qerpikët. Shtupat e pambukut janë të përshtatshme për aplikim. Vaji aplikohet në shtupën e pambukut dhe më pas zhvishet në qerpikët.

Vaji i arganit është i gjithë vaj dhe është perfekt për trajtimin e puçrrave. Vaji aplikohet me kujdes në puçërr dhe më pas lihet të thahet.

Mund të përdorni vaj argani deri në tre herë në ditë. Në mënyrë ideale, zonat e lëkurës trajtohen me mbulesa pambuku. Disa pika të vajit vendosen në jastëkun e pambukut dhe pastaj thjesht hidhen në zonën përkatëse të lëkurës.

Në parim, vaji i arganit përbëhet vetëm nga vaji i pastër dhe nuk përmban ndonjë shtesë artificiale. Kjo do të thotë që mund të përdoret edhe për lëkurë të ndjeshme pa ndonjë problem.

Përfundim:

Mirëmbajtja e vajrave, kjo është e padiskutueshme, por me vajrat më të mirë të arganit keni edhe kushtet më të mira për të bërë diçka të mirë për trupin tuaj. Qoftë fytyra, trupi, flokët, duart apo thonjtë, vaji i arganit absorbohet shpejt, nuk lë gjurmë dhe kujdeset për ju në nivelin më të lartë.

Vajra të tjerë të rekomanduar të arganit të zgjedhur për ju

Në cilin artikull të vajit të arganit fitoi Test-Vergleiche.com Krahasimi i vendit të parë?

Artikulli u bë vrapuesi i parë në renditje për vendin e parë Vaji i arganit ArtNaturals vaj i pastër me presion të ftohtë nga Maroku - 120 ml e cila ka mbizotëruar me sukses ndaj 5 konkurrentëve të tjerë.

Kush janë prodhuesit që krahasuan produktet në vajin e arganit Test-Vergleiche.com prodhojnë?

Shumë prodhues të ndryshëm ofrojnë vaj argani. Kështu që të merrni një përmbledhje sa më të mirë të mundshme, ne kemi në produktet tona të krahasimit të vajit të arganit nga marka të tilla të njohura si Artet natyrore, SatenNaturel, Kozmetikë Colibri, Pranverë und Marokanoil e zgjedhur për ju.

Cili artikull ishte në krahasimin e vajit të arganit Test-Vergleiche.com Krahasimi i fituesve të performancës së çmimeve?

Për klientët tanë të vetëdijshëm për çmimin, ne gjithmonë zgjedhim një artikull me raportin më të mirë të performancës së çmimit në krahasimin e vajit të arganit. Në këtë krahasim, Vaji i arganit organik 120ml vendas dhe i shtypur në të ftohtë, pa silikoni - 100% vaj i pastër argani Fituesi i performancës së çmimit.

Sa kushtojnë produktet e vajit të arganit në Test-Vergleiche.com Paraqiten krahasimet? 

Ju tashmë merrni produkte të vajit të arganit 7,19 € te blesh. Nëse vendosni më shumë vlerë për produkte me cilësi të lartë, duhet të paguani deri në 20,82 € llogarit.

Cili prodhues i vajit argan u zgjodh nga stafi editorial i cilit produkte të vajit argan Test-Vergleiche.com përfshirë?

Me çfarë rendi bënë redaktorët e Test-Vergleiche.com artikulli i vajit argan i çmuar?

Ne hulumtojmë objektivisht, me kompetencë dhe në mënyrë të pavarur nga industria, media dhe Co. Në krahasimin tonë të vajit argan, përvojat e klientëve, rezultatet tona të provës dhe vlerësimet e mundshme nga Stiftung Warentest kanë çuar në këtë renditje: Artikulli mori vendin e parë Vaji i arganit ArtNaturals vaj i pastër me presion të ftohtë nga Maroku - 120 ml, e ndjekur nga Argan vaj Der SIEGER aufvergleich.org 02/2017 / Bio Fair Trade 100ml nga SatinNaturel, Vaji i arganit organik 120ml vendas dhe i shtypur në të ftohtë, pa silikoni - 100% vaj i pastër argani, Vaj Argani Primavera bio (30 ml) und Argan Oil MOROCCANOIL Trajtimi i vajit, Paketa 1er (1 x 25 ml).

Çfarë ishte në krahasimin e vajit të arganit Test-Vergleiche.com pranë fituesit të krahasimit dhe fituesit të performancës së çmimit?

Përveç artikujve më të mirë të vajit të arganit dhe fituesit të performancës së çmimit, zgjedhja jonë përfshin gjithashtu produkte të tjerë shumë të mirë që janë: Vaji i arganit ArtNaturals vaj i pastër me presion të ftohtë nga Maroku - 120 ml, Argan vaj Der SIEGER aufvergleich.org 02/2017 / Bio Fair Trade 100ml nga SatinNaturel und Vaji i arganit organik 120ml vendas dhe i shtypur në të ftohtë, pa silikoni - 100% vaj i pastër argani.

Jonas
Autor test-vergleiche.com

Udhëzues për krahasimin dhe provën e vajit të arganit

Prandaj zgjidhni më të mirën vaj Argan Produkt nga tonë Provë- ose Propozimi i zgjidhjes


Përshëndetje nga unë, unë jam Jonas dhe të gjitha hobet e mia kanë të bëjnë me natyrën. Unë jam një alpinist hobi, kam një biçikletë trekking dhe ndonjëherë shkoj të peshkoj. Unë zakonisht i kaloj pushimet e mia në kampe nëpër botë. Por unë jam gjithashtu i interesuar për ngjarjet sportive dhe, pasi që unë punoj në industrinë e automobilave, gjithashtu për makina dhe motoçikleta.

Si shkrimtar, preferoj të shkruaj për hobet e mia. Nëse mund t'ju inkurajoja të merrni pjesë, do të isha i lumtur. Prandaj e kam edhe këtë Krahasimi i vajit të arganit shkruar per ju.

Tabela ime e vogël ju jep një përmbledhje të pesë të miat Bestseller i vajit të arganit. Baza e hulumtimit tim ishin shifrat e shitjeve, sondazhet, Shqyrtime të vajit të arganit ose mendime nga vlerësimet e klientëve.

Gjithmonë kërkoj edhe një Testi i vajit të arganit nga Stiftung Warentest përreth Nëse gjej atë që kërkoj, ju do ta zbuloni në tekstin tim këshillues. Krahasimi im duhet t'ju tregojë gjithashtu faktorin kosto-përfitim në mënyrë që të bëni më të lehtë zgjedhjen e duhur.

Më shkruaj një koment nëse të pëlqen artikulli im. Unë do të isha shumë i lumtur për përvojat tuaja me të. Ju mund të kontaktoni portalin tim 24 orë në ditë

Lidhje të mëtejshme dhe burime gjithashtu vaj Argan

Ju gjithashtu mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me artikullin tonë në wikipedia, një nga enciklopeditë më të njohura falas në internet. Këtu do të mësoni shumë fakte interesante dhe informacione në lidhje me zgjedhjen tonë në lidhje me vaj Argan për të parë lart.

Nëse jeni në Portali i videos në YouTube informacione reale dhe konkrete rreth artikujve tanë vaj Argan kërkimi, ky burim informacioni ju jep qasje të drejtpërdrejtë në videoklipet e duhura.

Në platformën e Amazona ju mund të zbuloni pothuajse çdo produkt që dëshironi të blini në internet. Kështu që edhe ju mund ta gjeni vaj Argan Produkt në Amazon. Në të njëjtën kohë, shumë artikuj të tjerë për kërkimin tuaj mund të gjenden në këtë portal.

ebay është një nga tregjet më të mëdha në botë në internet ku mund të zbuloni edhe artikujt tanë. Ngjitur me vaj Argan nga tregtarët komercial mund të gjenden gjithashtu këtu vaj Argan si sende të përdorura nga shitës privatë

Beste-Testsieger.de vaj Argan

Auf der Beste-Testsieger.de  Platforma mund të gjeni pothuajse të gjitha produktet që dëshironi të krahasoni në internet. Si ta gjeni këtë vaj Argan Produkti në Beste-Testsieger.deMe Në të njëjtën kohë, do të gjeni shumë artikuj të tjerë për pyetje kërkimi në këtë portal.

Rekomandimi me i mire

Vaji i arganit ArtNaturals vaj i pastër me presion të ftohtë nga Maroku - 120 ml

Fituesi i performancës së çmimit

Vaji i arganit organik 120ml vendas dhe i shtypur në të ftohtë, pa silikoni - 100% vaj i pastër argani

Testet dhe krahasimet më të fundit të produktit 2021


Faqja e komenteve

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet