Imazhe të kategorive të strehimit

Të gjitha testet dhe krahasimet - Jetojnë

SHTUSPIA

Kalendari i Adventit për tu mbushur

Fole Alexa

Batanije me mëngë

Kutia e ruajtjes

Pasqyra e banjës

Seti i takëmeve

kuti postare

Qirinjtë e pemës së Krishtlindjes pa tel

Drita e tavanit LED e errët

Llambë tavani me Bluetooth

Montime tavani

Kornizë fotografike dixhitale

Qiri aromatik

Llambë aromash

Koka dushi

Koka e dushit që kursen ujin

Sisteme dushi

Perde dushi

Adhuruesit e Dyson

Fole qoshe

Dredha elektrike e rripit elektrik

Qëndrimi i tortës

Batanije prej qethi

Dritat e zanave të fotove

Ndërfaqja e dyerve pa tel

Vendi i fshehjes së parave

hygrometer

Batanije flokësh deve

Takëmet e fireplace

Grep ngjitës

Shkalla e yndyrës së trupit

Pema e Krishtlindjeve artificiale

laminator

Bojë lateksi

Llambë lavë

Qirinj LED

Dritat LED e Krishtlindjeve

Rrjeta e dritave

Perde e lehtë

humidifier

pastrues

Kuti muri

Pjata melamine

Batanije mikrofibre

Trokitje e mikserit

Sigurt mobiljesh

Llambë hëne

Valvul me presion të ulët

Tifoz furre

Peshore banjo

Llambë bimore

Targa e shërbimit

pleating

tiebacks

Dush shiu

Llambë kristali kripe

Çarçafë sateni

Organizatori kryesor

Makinë për shkëlqimin e këpucëve

Pemë këpucësh

Tharëse këpucësh

Shvibbogen

Bartës i sapunit të sensorit

Dritë pasqyre

Mikser i lavamanit

Rrip elektrik me telekomandë

Projektor i qiellit me yje

Pemë çizme

Më e ngrohtë

Ampermetër

Shërbim darke

Perde termike

Fireplace tavolinë

Kapaku i tualetit

Mbajtëse e rrotullës së tualetit pa shpime

tapë derë

Repel tejzanor i dëmtuesve

Fole USB

Mikser banje

Shporta lavanderi me këmbë

Lani rubinetin e legenit

Skaji i pemës së Krishtlindjes

Djep Krishtlindjesh

Topat e Krishtlindjes

Gotë uiski

fenerë

Batanije dimërore

Llambat Led WiFi

Sera e brendshme

Jetojnë

Të kesh një shtëpi të këndshme do të thotë një cilësi më e mirë e jetës. Ata që vlerësojnë orenditë e tyre e dinë që mobiljet e bukura dhe me cilësi të lartë kanë çmimin e tyre. Përveç mobiljeve, ju duhet edhe zbukurim për ta rrumbullakosur dhe për ta bërë atë më të ngrohtë. Dhe pasi të keni gjetur stilin tuaj të arredimit, keni nevojë për shtesa të rregullta ose disa pjesë të reja për t'i dhënë shtëpisë një freski të re.

Blerja në internet është një alternativë më e lirë për dyqanet e mobiljeve. Ju mund të gjeni mobilje projektuesi këtu me një çmim të volitshëm. Ju gjithashtu mund të gjeni mobiljen e duhur nga komoditeti i shtëpisë tuaj, të krahasoni ofertat dhe të dërgoni sendin tuaj të preferuar në shtëpinë tuaj. Kjo jo vetëm që ju kursen para, por edhe kohë të vlefshme.
Në nën-kategoritë tona dhomë gjumi, dhomë të gjallë, banjo dhe zyrë do të gjeni produktet më të fundit të trendit për të jetuar. Ne krahasojmë furnizues të ndryshëm dhe mallrat e tyre për ju. Ne përpunojmë informacionin për ju dhe përmbledhim teste dhe vlerësime të ndryshme për ju në mënyrë që t'ju ofrojmë një vlerësim tërësor. Kjo ju lejon të shihni në një vështrim raportin çmim-performancë dhe avantazhet dhe disavantazhet përkatëse, si dhe ndryshimet e përgjithshme.

A nuk është një ndjenjë e shkëlqyer të gjesh një apartament të ri pas një kërkimi të gjatë? Apo ndoshta është edhe banesa e parë e pavarur? Në të dy rastet, sigurisht që do t'ju duhet më shumë mobilje dhe pajisje shtëpiake. Një mbrëmje komode duke parë TV nuk është asgjë pa shtratin tuaj dhe ku duhet të jenë miqtë tuaj nëse nuk ka tryezë ngrënieje? Për të mos përmendur shtratin ... Pavarësisht nëse bleni mobilje individualisht ose si një brendshme krejtësisht e re, mobiljet janë të domosdoshme. Por ata gjithashtu dëshirojnë të jenë zgjedhja e duhur, sepse çfarë dobie ka shtëpia juaj pa mirëqenien e duhur? Dhe pasi të kem organizuar mobiljet e mia, si mund t'i konfiguroj ato në mënyrë korrekte? Ju mund t’i bëni vetes shumë pyetje. Gjëja e parë që duhet të bëni është të shikoni nga afër temën në mënyrë që të ndiheni si në shtëpi më vonë.

Si i zgjidhni mobiljet e duhura?

Hapi i parë kur bëhet fjalë për mobiljet dhe aksesorët e shtëpisë është sigurisht të bësh zgjedhjen e duhur. Nuk dua që shtëpia juaj të duket e mërzitshme dhe elegante. Atëherë, çfarë duhet të shohim në fillim? Toka është një faktor i rëndësishëm. Kështu që shtëpia juaj të jetë në harmoni, petëzuar, parket ose mbulesa të tjera duhet të përputhen me orenditë tuaja. Për shembull, nëse dyshemeja është e ngrohtë, edhe mobiljet duhet të jenë të ngrohta. E njëjta gjë vlen edhe për ngjyrat e ftohta. Kushdo që dëshiron të krijojë një kontrast duhet të paktën t'i kushtojë vëmendje diçkaje të përbashkët. Për shembull, kokërr e fortë në dru. Nëse të dy përbërësit nuk mund të lidhen në këtë mënyrë, situata mund të zgjidhet me ndihmën e një bufferi. Për shembull, vendosni një qilim nën tryezën e ngrënies për ta mbrojtur atë nga dyshemeja prej druri. Sidoqoftë, me kombinime të tilla duhet të tregohet kujdes që jo më shumë se dy ose tre ngjyra kryesore të përdoren në dhomë, përndryshe dhoma do të bëhet shpejt jo harmonike. Nëse nuk jeni të sigurt, gjithmonë mund të përdorni mobilje të bardha që shkojnë me të gjitha ngjyrat.

Si vendosen mobiljet në shtëpi?

Kur të keni zgjedhur mobiljet dhe aksesorët e duhur të shtëpisë, tashmë po përballeni me një sfidë tjetër. Pozicionimi i saktë. Planifikimi i saktë është një zgjidhje universale dhe do t'ju kursejë shumë telashe. Filloni duke matur dhomën. Për një pamje më të mirë, këshillohet gjithashtu të bëni një skicë të hapësirës së jetesës në të gjitha dimensionet e saj. Pastaj kontrolloni burimet e dritës. Për shembull, mund të vendosni një tavolinë në dritare sepse keni nevojë për dritë për të punuar. Përndryshe dritaret duhet të mbahen të qarta, përndryshe dhoma do të duket shpejt e vogël dhe e errët. Pra nuk ka dollapë të mëdhenj. Ato duhet të vendosen në mure dhe t'i plotësojnë ato në mënyrë të përsosur. Bleni mobilje pak më të mëdha, sepse një dollap i gjatë ka një efekt më të mirë në klimën e brendshme sesa shumë të vogla. Mobiljet e larta mund të përdoren gjithashtu si ndarje, për shembull për të krijuar një zonë të gjallë dhe ngrënie.

Si mund të kujdesem për orenditë e mia?

Kur të keni bërë zgjedhjen tuaj dhe të keni instaluar mobiljet dhe aksesorët tuaj të shtëpisë, thjesht mund të relaksoheni. Apartamenti i ri është tërheqës dhe u prezantohet me krenari miqve dhe të afërmve të parë. Por kur ata largohen, shfaqet një punë e përditshme: pastrimi. Kjo duhet të bëhet të paktën një herë në javë. Mobiljet e veshur me susta mund të pikturohen me llaqe speciale. Mobiljet prej druri mund të lyhen me vaj ose të depilohen dhe pastaj thjesht të fshihen. Kuzhina dhe banjo trajtohen më së miri me agjentë pastrimi antibakterial dhe banesa shkëlqen përsëri.


Faqja e komenteve

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet