Imazhe të kategorive shtëpiake

Krahasimet tona - familje

pajisje kuzhine

Hekuri belg i waffle

Tava të veshura

Paste karburanti

Prodhuesi i bukës

Tenxhere për bukë

Furrë me avull

Frigorifer i dyfishtë

Furrë e integruar

Frigorifer i integruar

Makinë ruajtëse

Tenxhere me vezë

Mulli elektrik kafeje

juicers

Makinë ekspres

Mincer

Frigorifer me dyer franceze

fryer

Gefrierschrank

Kuti frigoriferike

Frigorifer i gjoksit

pjatalarëse

Pjekës hekuri

Tava prej gize

Kontakt Grill

Fryer për ajër të nxehtë

Prodhues waffle zemre

Mikser me performancë të lartë

Prodhuesi i qenve të nxehtë

Induktionskochfeld

Pllakë induksioni 80 cm

Zonat e induksionit, të vetme

Zjarrit e induksionit dyfishohen

Tigan induksioni

Prerje vakumi

Grilë infra të kuqe

Tigan qeramik

Kapuç i dhomës së kokës

Küchenmaschine

Lavaman kuzhine

Peshore kuzhine

Thotë dolli për fole të gjata

Mikrovalë me ajër të nxehtë

Mini frigorifer

Mini furrë me konvekcion

Mini furrë me pllaka të nxehta

Makinë makarona

Tigan partie

Mullinj speci

Shtrydhëse frutash e perimesh Philips

Prodhuesi kokoshka

Garë Raclette

Furra rakete

Tenxhere me oriz

Avullore me tenxhere me oriz

Frigorifer Samsung krah për krah

Prodhuesi i sanduiçeve

Sobë presioni

Shatërvan me çokollatë

Set i tenxhereve të holla

Mixer gojëmjaltë

Mikser i lavamanit

Blender dore

Blender dore Bosch

Blender dore kafe

Makinë çaji

Çajnikët

Prodhuesi i çajit

Pjatalarëse gjysmë e integruar

Tenxhere me shumë tenxhere

ai që thotë dolli

Thotë dolli 4 feta

Shtypja e domates

Vendosja e tenxhereve

Induksioni i vendosur tenxhere

Mbushës vakumi

Zbutës i ujit

ujëngrohës

Dizajni i kazanit

Ibrik çeliku inox

Qelq kazan

Tigan wok

qese vakum

Makinë karamele pambuku

Ndihmuesit e kuzhinës

slicer

Prerëse ananasi

Prestar avokado

Pjekje

Korniza e pjekjes

Llak për lëshimin e pjekjes

Shiringë e pjekur

Tigan me dorezë të lëvizshme

Kuti buke

Shporta e bukës

Gjellë me gjalpë

Pastrues fushe Ceran

Mikser per koktej

Shaker koktej

Krijuesi i krepave

Tava për krepat

Dosenöffner

Pastrues çeliku inox

Forma e kubit të akullit

Vezë e lartë

Feta vezësh

Tigan hekuri

Lugë akulloreje

Makineri akulli

Tapa elektrike

Thikë elektrike

Descaler

Espresso Maker

Makinë ekspres

Tigan peshku

Bordi i salmonit të ndezur

Furçë shishe

Ftohës shishesh

Tenderuesi i mishit

Kazan bilbil

Pastrues fino

Fondue i vendosur

Gërshërë të shpendëve

Shtypi i ëmbëlsirave

Prerës perimesh

Stok aksionesh

Mulli mielli

Doreza Barbecue

Tigan

Rripa BBQ

Pjekës hekuri

Pjekje pule

Shtyp Hamburger

Bombol me vrimë nxjerrëse të ujit të nxehtë

Makinë briosh

Gishtat e karavidheve

Prodhuesi i kosit

Masher patatesh

Prerës djathi

Thikë djathi

Shtypi i hudhrave

Kosh plehrash

nxjerrëse tapash

Djegësi i kuzhinës

Mbajtëse rrotullimi kuzhine

Tava Le Creuset

Lugë makiato latte

Prerës pjepri

Kupa matëse

Bllok thike pa thikë

Mprehës i thikës

Leckë mikrofibre

Tenxhere qumështi

llaç

Silikoni me myk kifle

Shpërndarës drithërash

natrium

arrëthyese

Kalimi i mullirit

Tenxhere makarona

Pan roje spërkatjeje

Pastrues i tubit të ajrit të kompresuar

Shaker proteina

shpatull

Termos pompë

Tenxhere me temjan

Shpërndarës kremi

Rrotullues i sallatës

Shish kebab skewers

gur zmeril

Tigan lehje

Dërrasë prerëse

Pritini dorezat mbrojtëse

pjatë

Unaza pecete

Çakmak qymyri Shisha

Rrogoz kullues silikoni

Doreza silikoni

Tenxhere me zierje

Prerës spiral

Qese tubi

Tenxhere

Seti i Sushi

Tenxhere Tajine

Tavë e thartë

Tefal Optigrill

Tepsi tefali

Petë kodrina

Kruese brumë

Enë termo

Shishe termos

Kanaçe frigoriferike

Pjatë pite

Unaza e tortës

Shtrydhës tubi

Takëm gdhendjeje

Kavanoz magazinimi

Pjatë e nxehtë

brokë uji

Flluskë uji

Thikë e dhëmbëzuar

Steelelik mprehës

Thikë peshuese

Tiganët e WMF

Mullinj speci WMF

Mulli kripe WMF

Set i tenxhere WMF

Kazan WMF

Rende Zester

Shtypi i agrumeve

Prestar qepësh

pajisje

Pastrues fshesë me bateri

Thikë gocë deti

Moulds pjekje

Qese plehrash të biodegradueshme

Këpucë dyshemeje

Pastrues cilindri

Aparat kafeje Bosch

Fshesë me korrent Bosch

Lavatriçe Bosch A +++

Filtri i ujit Brita

Tavolinë hekurosjeje

Stacioni hekurosje

Sistemet e hekurosjes

Makinë qepëse kompjuterike

Fshesë me avull

Dampfbügelstation

Furça me avull

Aparat kafeje DeLonghi

Gruaja e donatorëve

Fshesë me korrent Dyson

Tërheqësi i dritares

Vakumi i dritares

Kapuç i ekranit të sheshtë

termometër mishit

Krijuesi i kafesë në shtypin Francez

Rroje rroje

Instalimi i makinës kafe plotësisht automatike

Sobë elektrike

Pastrues manual i avullit

Fshesë me korrent

Ngrohja me infra të kuqe

Vrasës i insekteve

Kapuç ishulli

Robot i fshesës me korrent iRobot

Aparat kafeje Jura

Pastrues fshesë pa tel

Aparat kafeje me mulli

Aparat kafeje me termos

Makinë filtri kafeje

Makinë pod për kafe

Makinë plotësisht automatike kafeje

Qese kompresimi

Tharëse kondensatori

Thotë dolli për fole të gjata

dehumidifiers

Mbrojtës i dyshekut

Melitta aparat kafeje plotësisht automatik 

Fshesat me korrent Miele

Furrë qumështi

Mini kondicioner

Kondicioner i lëvizshëm

makinë qepëse

Ndarës i mbeturinave

Furrë neff

Pjatalarëse Neff

Skarë e lartë e nxehtësisë

Fije mbivendosëse

Makinë qepëse overlock

Kube kupë

Hekur udhëtimi

Frigorifer retro

Aparat kafeje Saeco

Keyelësi i sigurt

fshirëse e vogël

Grackë poshtër trap

vakum robotik

Kutia e plehrave të sensorit në radio

Aparat kafeje Siemens

Sobë Sous vide

Shtypi Spaetzle

Peeler

Mikser i lavamanit

Qese pastruese

Fshesë me korrent pa qese

Frigorifer krah për krah

Fshesë elektrike Siemens

Makinë larëse Siemens A +++

Kullues çaji

Pastrues i flokëve të kafshëve shtëpiake

Fshesë me korrent të kafshëve

Enëlarëse tavoline

Ngarkuesi më i lartë

Topa më të thatë

Pajisja tejzanor e pastrimit

Tharëse muri

Lavatriçe

Tharëse larëse

Tharëse e pompës së nxehtësisë

rroba tharëse

Kali i rrobave

Ndarës i rrobave

Filtri i ujit

Ftohës vere

robots larëse

shredder

familje

Katër muret e tyre janë shenjtërorja e të gjithëve. Në shtëpi njerëzit pushojnë, qeshin, gatuajnë dhe hanë së bashku. Mbi të gjitha, tema e "tryezës së shtruar" luan një rol të madh në shtëpi. Dashuria thjesht kalon nëpër stomak!

Qoftë për një person, për dy persona apo edhe për një familje të tërë. Të gjithë në një moment marrin uri dhe falë pajisjeve të dobishme, gatimi nuk është më i vështirë. Disa gjëra nuk duhet të mungojnë në asnjë shtëpi, prandaj ne, për shembull ujëngrohës, Komplete tenxhereKrahasoni përzierësit e duarve dhe shumë më tepër. Çfarë mund të bëjë kazan AEG që kazan Bosch nuk mundet? A duhet të jetë i shtrenjtë një set tenxhere? Cila është më e mira në krahasimin e vazove? Ne u përgjigjemi këtyre dhe pyetjeve të tjera në mënyrë adekuate në kategorinë përkatëse në mënyrë që lexuesit tanë të marrin një vendim të lehtë për blerjen. Tregu ofron shumë ndihma të shkëlqyera për kuzhinën dhe gjithashtu për ta bërë pastrimin më të lehtë. Tek ne do të mësoni përparësitë dhe disavantazhet më të azhurnuara Pastrues vakum pa tel di dhe cila është më praktike Vakumi i dritares është Ne krahasojmë markat TOP si Kärcher, Phillips dhe AEG. Ka risi të shumta që i bëjnë proceset shtëpiake më të lehta dhe në këtë mënyrë më të bukura. Përdorni udhëzuesit e duhur nën tabela për të mësuar më shumë rreth një produkti.

 

Kursen kohë dhe energji me pajisjet e kuzhinës

Aneks kuzhine është një ndihmëse praktike për shumë detyra gatimi dhe gatimi. Përdorni përzierës, soba, dolli, dolli, prodhues pijeje dhe makina të tjera për të bërë pjata të shijshme. Modelet e dizajnuara bukur janë një shtesë tërheqëse për brendësinë. Sidoqoftë, funksioni duhet të jetë gjithmonë i pari, në mënyrë që pajisjet e reja të kuzhinës të sjellin përparësi të mëdha.

Përdorni pajisjet elektrike të kuzhinës për të gjitha punët tuaja që janë të vështira ose të pamundura të bëhen me dorë. Ka makina kuzhine me funksione të gjera për përzierjen, brumosjen, prerjen dhe lëngëzimin. Nëse gatuani dhe piqni shumë, ia vlen të bleni. Një bateri e thjeshtë mund të jetë e dobishme edhe për aplikime më pak të kërkuara.

Si i zgjidhni pajisjet e duhura të kuzhinës?

- Cila pozitë duhet të zëvendësohet? Dëshironi të pini kafe ose çaj dhe pije të tjera të nxehta? Zgjidhni një kazan ose krijues kafeje.

- Sa shpesh përdoret pajisja e kuzhinës? A përdorni dolli çdo ditë apo pjekni bukë disa herë në javë? Një njësi kuzhine me cilësi të lartë dhe me cilësi të mirë mund të përballojë ngarkesën pa ndonjë problem.

- Cilat sasi duhet të përgatiten? Bombol me vrimë nxjerrëse automatike me elektroda janë një zgjidhje e mirë për racione individuale të kafesë ose çajit. Avulloret, skarat ose furrat janë në dispozicion si shtesë e sasive të vogla ose si pajisje të mëdha për instalim në njësinë e kuzhinës.


Faqja e komenteve

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet