Imazhe të kategorive të farmacive

Të gjithë udhëzuesit dhe krahasimet - Drogerie

kujdes

Peceta për heqjen e grimit

solucion pas rrojes

Vaj algash

Krem kundër rrudhave

Krem kundër puçrrave

Shampo kundër zbokthit

vaj Argan

Llak ndriçues

krem sy

Ngjyra e vetullave

Set piskatore vetullash

Pluhur vetullash

Serumi i vetullave

Laps për vetullat

Prerësi i vetullave

Tavolina për sy

Dush anal

Veshjet e lagura për fëmijë

Furçë mjekre

Krehër mjekre

Vaj mjekre

Gërshërë mjekre

Dylli i mjekrës

beard makinë prerëse

Dush bazë

Dhëndri i trupit

locion trupi

Epilator Braun

Përshpejtuesi për rrezitje

Petëzore

ai që fsheh

Kondicioner

Flokë kaçurrela

Parfum i grave

Zonja berber

Drejtues avulli

Dermaroller

Shower Gel

Karrige dushi

Gërshërë rralluese

Furça dhëmbësh për fëmijë

Furçë dhëmbësh elektrike

Furçë elektrike

Rroje elektrike

Hekuri elektrik për kaçurrela

Krem depilues

Peeling i enzimave

depilator

Eyeliner

Dush për masazh në këmbë

Gërshërë flokësh

Sauna e fytyrës

Furça për fytyrën

Pastrues i flokëve në fytyrë

Vaj për fytyrën

Solarium i fytyrës

Furçë zbutëse

lubrifikim

Serumi i shegës

Tharese flokesh

Pajisja për heqjen e qimeve Pajisja IPL

straightener

Vaj flokësh

Pudër flokësh

Kapëse flokësh

Vitaminat e flokëve

Rivendosja e flokëve

Krem ngjitës

Freckles fallco këna

Llak mbrojtjeje nga nxehtësia

Parfum për burra

Mbartës i kornesë

Kapsula të acidit hialuronik

Serum me acid hialuronik

Llak hidroizolues

Tharëse flokësh Jon

Shampo Kerastase

Merimangë masazhuese e kokës

Gjalpë trupi

Hekuri krep

Maskë ftohëse

Mjetet shëruese të morrave

Pasqyre kozmetike LED

Paleta e hijeve

Furça e rimelit

Lëkura e buzëve

kujdes cik

Buzëkuq buzësh

Pajisja e shërimit të dritës

Llak për kaçurrela

Hekuri kaçurrela pa kapëse

Brisk intime

Maskë me pika të zeza

Qerpikët magnetikë

Cover Cover

Krijoni grupin e furçave

Make Up Sponge

Set për manikyr / pedikyr

microdermabrasion

Peshqir mikrofiber

Ujitësi oral

Rasti i thonjve

nailfile

tharëse gozhdë

Llak i thonjve

Prerësi i flokëve të hundës

Rroje e lagur

Larës i dyllit të veshit

Kufje

Furçë dhëmbësh elektrike Oral B

Pastrues parketesh

Doreza peeling + doreza peeling Kese

Furçë elektrike Philips

Prerëse precize

brisk

furçë rroje

rollator

Pastrues mbrapa

Infuzion sauna

Vaj shtatzënie

Qese sapuni

vete

Rasti i make-up

Krem kërmilli

Deodorant i këpucëve

Furçë shampoje

Lentet ditore

Krem tatuazhi

Pastrues lodrash

shampo të thatë

Vibratorët

Serumi i vitaminës C

Dyll i ngrohtë

Furça e ajrit të nxehtë

Jastëkët për larjen e përbërjes që lahen

Pastë dhëmbësh zbardhuese

Hekur valë

Rritës të qerpikëve

Furçë qerpikësh

qerpik serum

Serum qerpikësh pa hormone

Bojë për vetulla i papërshkueshëm nga uji

qerpik bigudi

Zbardhues dhëmbësh

shëndetësor

manar

Nahrungsergänzungsmittel

Drogerie

Ndoshta kategoria më e popullarizuar për gratë është ajo e farmacisë. Këtu gratë, dhe natyrisht edhe burrat, mund të gjejnë informacione mbi artikujt e banjës dhe më shumë. Bota e grave është veçanërisht e fiksuar në pamjen e tyre, prandaj përdoren shumë ndihma. Këto përdoren, për shembull, për të zbukuruar, relaksuar apo edhe shëruar.

Temat e tilla si heqja e përhershme e flokëve, lëkura e pastruar dhe një hairstyle moderne vijnë në pah në këtë kategori. Gama e produkteve të përshtatshme është e gjerë, prandaj kontribuojmë në transparencë përmes krahasimeve. Ndihmuesit e dobishëm të bukurisë e pëlqejnë këtë straighteners, shufër hekuri Odër depilator në përgjithësi kërkohen nga çdo zonjë. Sikur përzgjedhja të mos ishte aq e madhe. Cili epilator është më i mirë? Risi nga Philips apo më mirë ajo nga Braun? Tabela jonë e krahasimit ju tregon saktësisht cili model fitoi krahasimin dhe për çfarë arsye. Se cili produkt në fund të fundit do të vendosni ju dhe portofoli juaj do të vendosni. Kozmetikat dekorative gjithashtu nuk janë lënë pas dore tek ne. Ne gjithashtu krahasojmë ato të modës Paleta të rimelit, Eyeliner und Highlighter. Tekstet tona të këshillave ofrojnë vlerë të shtuar reale. Këtu do të gjeni sugjerime dhe truke për një grim të suksesshëm që zgjat për një kohë të gjatë. Ju gjithashtu mund të mësoni të qëndroni në qerpikët artificialë ose të mësoni sekretet e eyelinerit të fundit. Prindërit gjithashtu marrin këshilla të dobishme për produktet që ndikojnë në pasardhësit e tyre. Qoftë për përgatitjen e ushqimit, qoftë për zgjedhjen e enëve për notimin e foshnjës.

 

Kujdesi personal çfarë është ai?

Higjiena personale është pjesë e jetës së përditshme dhe zhvillohet aq automatikisht saqë shumica e njerëzve nuk e vërejnë atë. Kujdesi i rregullt i trupit është i rëndësishëm për mirëqenien tonë të përditshme, por shëndeti ynë gjithashtu përfiton nga programi ynë i kujdesit ditor, pasi papastërtitë dhe bakteret mund të çojnë në erë të pakëndshme ose probleme shëndetësore.

 

Pse kujdesi për trupin?

Një nivel i shëndetshëm i higjienës personale është shumë i rëndësishëm për mirëqenien tuaj dhe mënyrën tuaj të jetesës. Qëllimi është të mbrojë trupin nga sëmundjet. Por çfarë do të thotë kujdesi për trupin? Kujdesi për trupin është kujdesi për lëkurën e trupit, flokët, pjesë të caktuara të trupit si veshët, këmbët, këmbët dhe duart apo thonjtë, dhe zonën gjenitale. Dhëmbët janë gjithashtu pjesë e higjienës së përgjithshme personale.

Përveç dusheve të rregullta, të cilat pastrojnë lëkurën nga depozitat e papastërtive në trup, kujdesin për flokët, dhëmbët dhe gojën si dhe kujdesin për thonjtë dhe thonjtë, i cili quhet ndryshe manikyr dhe pedikyr. Kjo përfshin rruajtjen ose rruajtjen për burra ose heqjen e flokëve për gratë. Përdorimi i deodorantëve dhe parfumeve, locioneve të trupit, kremrave për fytyrë, duar dhe këmbë janë një pjesë integrale e kujdesit për trupin e njeriut.

 

Sa shpesh mund të kujdesem për trupin tim?

Sa dushe në ditë? Sa shpesh duhet të laj flokët ose dhëmbët? Si rregull, duhet të bëni dush vetëm çdo ditë kur jeni të ndyrë dhe djerseni shumë, domethënë me një erë të pakëndshme të trupit. Me tendosje fizike siç është ushtrimi, mund të bëni dush dy herë në ditë, por sigurisht që nuk ka ndonjë rregull të përgjithshëm. Sidoqoftë, larja shumë shpesh mund të skuqet ose thajë lëkurën, gjë që mund të çojë në çarje, lot dhe kruajtje. Për shkak të kësaj, duhet të siguroheni që po përdorni produkte të kujdesit të lëkurës si sapunë të butë dhe xhel dushi për kujdesin personal. Foshnjat janë veçanërisht të ndjeshme ndaj problemeve të lëkurës. Prandaj rekomandohet të përdorni produkte që janë të butë ose të përshtatshëm për fëmijët në mënyrë që të parandaloni problemet kryesore.

Këshillohet gjithashtu kujdes gjatë larjes. Ndërsa banja është tepër relaksuese, është më pak e përshtatshme për lëkurën. Duhet të respektohet një kohë banje prej 20 minutash ndërmjet 40 dhe 28 gradë nëse doni të bëni diçka të mirë për veten dhe lëkurën tuaj.

Tek të rriturit, flokët mund të lahen dy deri në tre herë në javë, por gjithashtu duhet pasur kujdes që të përdoren shampo pa shtuar të ashtuquajturat silikone. Nëse përdoren shumë shpesh, ato mund të shkaktojnë zbokth, kruajtje ose reaksione alergjike. Stomatologët janë paksa të rreptë kur bëhet fjalë për higjienën dentare dhe orale, sepse një furçë dhëmbësh normale mund ta mbrojë dentistin nga surprizat e pakëndshme. Bestshtë më mirë të lani dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje. Gjithashtu, ushqimi i mbetur mund të hiqet me pe ose me gargarë. Nëse po, mund të lani dhëmbët për herë të tretë, por nuk është rreptësisht e nevojshme.

Pse është kaq e rëndësishme higjiena personale?

Gjatë ditës, ju bini në kontakt me shumë gjëra: para, doreza, çelësa dhe gjëra të tjera që dorëzohen nga dora në dorë. Por jo gjithmonë keni kohë për të larë duart më pas. Nëse papastërtitë dhe vaji në lëkurë nuk hiqen rregullisht, sëmundjet, kërpudhat dhe viruset e kanë të lehtë. Mund të çojë në pika të zeza dhe puçrra, të cilat shkaktohen nga bllokimi i gjëndrave të sebumit ose dëmtimi i mëparshëm i lëkurës. Kujdesi i përditshëm dentar është i rëndësishëm për të mbajtur të shëndetshëm dhëmbët dhe shijet e syve. Mosarritja për ta bërë këtë mund të çojë në gingivit, prishje të dhëmbëve ose humbje të dhëmbëve, të cilat mund të jenë të dhimbshme dhe shpesh të kushtueshme. Pra, nëse nuk doni të habiteni nga dentisti, duhet të lani dhëmbët të paktën dy herë në ditë.


Faqja e komenteve

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet